• 21.03.24 R. "POWITANIE WIOSNY" W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Jak co roku – 21 marca, obchodzone jest w naszym przedszkolu „Powitanie Wiosny”. Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń. Grupa „Skrzaty” zaprosiła przedszkolaki na przedstawienie pt. „Witaj Wiosno”. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem technik Treningu Umiejętności Społecznych oraz Zumby Kids. Przedszkolaki odstraszyły zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie. Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość. Witaj Wiosno! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

• PODZIĘKOWANIA DLA PANI IWONY PAKOSZ

• Przedszkolacy, Grono Pedagogiczne oraz Dyrektor, składają serdeczne podziękowania Pani Iwonie Pakosz – Radnej Miasta Bytom, która jest absolwentką naszego przedszkola, za aktywne włączenie się do akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dzięki tej wizycie i zaangażowaniu w akcję, słuchanie na głos literatury dziecięcej oraz otrzymane prezenty sprawiły grupie „Biedronki” ogromną przyjemność, pozostawiając miłe wspomnienia. Dziękujemy i zapraszamy ponownie do naszego Przedszkola.

• KONCERTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW 15 - 19.04.24R.

• Szanowni Państwo,

W dniach od 15 do 19 kwietnia organizujemy w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu koncerty dla przedszkolaków. Uczniowie i nauczyciele przygotowali przedstawienie muzyczne z Panem Kleksem w roli głównej.

Zapraszamy grupy 6 - latków, do wyboru godzina 9:30 lub 10:30.

Zgłoszenia przyjmuje sekretariat szkoły pod numerem telefonu 505-454-421.

Beata Krzanowska, wicedyrektor ds. muzycznych

• 14.03. - ODWIEDZINY ARTYSTÓW ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ

• W dniu dzisiejszym, nasze przedszkole odwiedzili artyści ze Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Uczniowie szkoły, zaprezentowali nam grę na różnych instrumentach. Młodzi muzycy dali popis umiejętności na flecie poprzecznym, klarnecie, trąbce, skrzypcach, przy akompaniamencie keyboardu. Nasi przedszkolacy mięli doskonałą okazję zobaczyć instrumenty, jak również posłuchać ich barwy oraz dźwięków. Wszystkie dzieci w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem słuchały także wiadomości o instrumentach, które przekazywali goście. Serdecznie dziękujemy za możliwość doświadczenia piękna muzyki. Bardzo nam się podobało i oczywiście deklarujemy chęć udziału w następnym koncercie :). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

• PRZEDSZKOLAKI PODCZAS PROGRAMU EDUKACYJNEGO „VELVET. PIĄTKA DLA NATURY”

• W trosce o planetę Ziemię, a tym samym o przyszłość naszą i naszych dzieci, postawy proekologiczne warto kształtować od najmłodszych lat. Dzisiejszego dnia tj. 06.03.24r., najmłodsze grupy „Biedronki i „Misie”, brały udział w programie edukacyjnym „Velvet. Piątka dla Natury” prowadzonym przez gościa Panią Weronikę. Dzieci już na etapie edukacji przedszkolnej mogą poszerzać swoją wiedzę na temat ekologii, co zaowocuje u nich dobrymi dla środowiska nawykami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.