• Przedszkole Miejskie nr 51 mieści się w budynku wolnostojącym przy ulicy 11-go Listopada 1c. Usytuowane jest w centralnym punkcie osiedla Stroszek z dala od ulicy. W 2020r. w przedszkolu dokonano wymiany stolarki okiennej i drzwiowej w ramach zadań Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 51. Na terenie znajduje się duży, bezpieczny ogród otoczony zielenią. Atrakcyjny, funkcjonalnie zaaranżowany plac zabaw   jest doskonałym miejscem zarówno do działań zorganizowanych jak i do swobodnych zabaw na powietrzu co sprzyja wyzwalaniu u dzieci wielokierunkowej aktywności. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00 -16.00 od poniedziałku do piątku. Zapewnia dziecku bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie, za każdą kolejną godzinę pobytu dziecka w przedszkolu pobiera się opłatę w kwocie 1 zł.  Rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.
                      Przedszkole jest placówką 4 oddziałową. Dzieci mieszczą się w 4 oddziałach. Przedszkole posiada estetyczną, bezpieczną i dobrze wyposażoną bazę pozwalającą na realizację przyjętych programów oraz koncepcji pracy przedszkola. Przestrzenne ,kolorowe i słoneczne sale, bogato wyposażone w sprzęt i nowoczesne pomoce dydaktyczne ( tablica interaktywna, maty sensoryczne, mata do kodowania, pomoce do zabaw badawczych i eksperymentów)  oraz atrakcyjne zabawki zachęcają do swobodnej zabawy. W salach znajdują się oczyszczacze powietrza, które zatrzymują  zanieczyszczenia, wspomagają proces oczyszczania powietrza , a także je odświeżają.

W  każdej sali znajdują się łazienki, które zostały nowocześnie urządzone, przystosowane do potrzeb dzieci. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola korzystają z dobrze wyposażonej sali gimnastycznej. Posiłki przygotowywane są w zmodernizowanej kuchni z uwzględnieniem  diet i potrzeb żywieniowych dzieci. Bazują na zdrowych, naturalnych i mało przetworzonych produktach spożywczych. Placówka wyróżnia się wysokim poziomem estetyki wnętrz i pomysłowymi dekoracjami, co sprzyja dobremu samopoczuciu i wychowaniu dzieci.

Oferta:
        W naszym przedszkolu stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. W każdym dziecku rozbudzamy ciekawość świata i ludzi. Pragniemy pomóc rodzicom wychować dziecko samodzielne, z bogatą wyobraźnią twórczą, tolerancyjne, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na innych oraz gotowe szukać nowych, samodzielnych rozwiązań.
                    Przedszkole realizuje program zgodny z podstawą programową MEN oraz uwzględnia programy własne i  autorskie. W   ramach podstawy programowej obowiązkiem nauki języka obcego nowożytnego objęte są wszystkie dzieci. Przedszkole prowadzi zajęcia inspirowane koncepcją pedagogiczną Weroniki Sherborne, R. Labana, K.Orffa, M.Bogdanowicz, I.Majchrzak.  Bierze udział w projektach i programach ogólnopolskich: Mamo, Tato wolę wodę , Kubusiowi Przyjaciele Natury, Cała Polska czyta dzieciom, Czyste powietrze wokół nas, Moje czyste miasto, Akademia Aquafresh, Akademia Zdrowego przedszkolaka, Akademia wyobraźni, Mali badacze, MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”, Wirusoochrona, Mały Miś w świecie wielkiej literatury.
          Przedszkole realizuje zajęcia uwzględniając możliwości, zainteresowania, zdolności i potrzeby dzieci ( zajęcia rytmiczno- muzyczne, teatralne, badawcze, matematyczne z użyciem gier planszowych,  zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, kodowania, bajkoterapii, religii.

Nasze przedszkole uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, konkursach, przeglądach, festiwalach, akcjach charytatywnych. Odbywają się u nas również spotkania z ludźmi różnych zawodów.

PRZEDSZKOLE OFERUJE
        1. zajęcia indywidualne z dziećmi wymagającymi specjalistycznej pomocy w ramach zajęć dydaktyczno-wyrównawczych
        2. specjalistyczną opiekę logopedyczną
        3. udział w spektaklach teatralnych, muzealnych
        4. wycieczki piesze i autokarowe
        5. udział w zajęciach(bibliotecznych, komputerowych) poza przedszkolnych.
        W naszej pracy ważna jest współpraca z rodzicami. Pragniemy, aby nasze przedszkole postrzegane było, jako środowisko przyjazne dziecku i jego rodzinie. Rodzice są współautorami życia przedszkola. Uczestniczą w różnych spotkaniach indywidualnych, grupowych, zebraniach, zajęciach i uroczystościach. Mają możliwość korzystania z konsultacji ze specjalistami: logopedą, psychologiem, pedagogiem.

NASZE TRADYCJE

1. Pasowanie na przedszkolaka

2. Dzień Przedszkolaka

3. Dzień kropki

4. Spotkanie z Policja, Strażą Miejską
        5. Dzień Pluszowego Misia
        6. Wizyta Mikołaja
        7. Wspólna Wigilia z przedstawieniem jasełkowym
        8. Spotkania przy choince
        9. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
        10. Bal karnawałowy
        11. Uroczyste powitanie wiosny
        12. Udział w happeningu z okazji Dnia Ziemi

13. Uroczyste obchody Dnia Matki

14. Dzień Dziecka na sportowo

15. Festyn rodzinny
        16. Uroczyste pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły
        17. Dzień otwarty dla dzieci nowoprzyjętych

Efektywna praca zespołowa nie powstaje w cudowny sposób. Tworzy ją postawa uczestników zespołu skłonnego do zaangażowania i współpracy. Na co dzień wprowadzamy w życie nowe pomysły, wypracowane przez kadrę naszej placówki, służące zaspokajaniu potrzeb dzieci i oczekiwań rodziców.
        Praca naszego zespołu przynosi nam satysfakcję, podnosi jakość naszego przedszkola i umacnia pozytywny jego wizerunek w środowisku.

Odzwierciedleniem pracy naszego przedszkola jest kronika, strona internetowa  oraz liczne dyplomy, podziękowania i certyfikaty.