• PODZIĘKOWANIE

• Serdeczne podziękowania dla Dzieci, Rodziców i Nauczycieli Przedszkola Miejskiego nr 51 w Bytomiu za wszystkie dary przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu.

Dziękujemy za okazane serce, zaangażowanie i aktywny udział w zbiórce darów, w imieniu wszystkich mieszkańców Schroniska.

• Uwaga ! Awaria telefonu

• Drodzy rodzice,

Informuję, iż trwają prace naprawcze w związku z awarią telefonu. Prosimy o kontakt bezpośrednio w przedszkolu do czasu usunięcia awarii.

Przepraszamy za  niedogodności.

• 18.10.23r. "DZIEŃ BEZ SKARPETEK" W GR. "BIEDRONKI" I "MISIE"

• 21 października to data nietypowa, tego dnia obchodzimy „Dzień Bez Skarpetek”. To ważna data, ponieważ problemy ortopedyczne wiodą prym wśród dzieci i niosą konsekwencje na całe dorosłe życie. W dniu dzisiejszym tj. 18.10.23r. gr. „Biedronki” i „Misie” brały udział w zajęciach i zabawach na bosaka. Dzieci mogły pospacerować utworzoną ścieżką sensoryczną z wykorzystaniem darów jesieni. Były to kasztany, żołędzie, orzechy, szyszki, liście, skrzydlaki klona, zwane potocznie „noskami”. Stymulacja i masaż strony podeszwowej stopy jest niezbędny dla rozwoju neurologicznego. O zaburzeniach SI mówi się coraz częściej, a najlepszą drogą do ich utemperowania lub zapobiegnięcia są właśnie zajęcia sensoryczne. Wspólny śpiew jesiennych piosenek i zabawy integracyjne z użyciem chusty KLANZA pozwoliły dzieciom zapamiętać ten dzień na długo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

• "CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE"

• Nasze przedszkole bierze udział w programie "Czyściochowa Akademia" i "Rok higieny z Velvet". W dniu 13.10.23r. grupy "Biedronki" i "Misie" obchodziły "Światowy Dzień Mycia Rąk". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

• PODZIĘKOWANIE

• Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci,

Bardzo serdecznie dziękujemy za pamięć i okazane dowody życzliwości oraz sympatii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 51 w Bytomiu

• WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

• W dniach 05, 06 października, grupa „Skrzaty” i „Myszki” wraz z Paniami, udały się na wycieczkę do Biblioteki Szkolnej, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 37 w Bytomiu. Tam, czekała na nas Pani Bibliotekarka. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowana większości dzieci, była pierwszy raz wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały, komentowały, dotykały, porównywały, czy nawet czytały. Na zakończenie spotkania w bibliotece, dzieci wykonały pracę plastyczną i podziękowały pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki pełen wrażeń i z szerokim uśmiechem na twarzy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.