• 22 MARCA – „ŚWIATOWY DZIEŃ WODY”

• 22 marca 2022r. „Biedronki” i „Skrzaty” obchodziły Światowy Dzień Wody. Dzieci poznały znaczenie wody w życiu człowieka oraz uświadomiły sobie, ile dla każdego z nas znaczy woda i jak możemy ją oszczędzać. Z tej okazji przedszkolaki brały udział w przygotowanych zajęciach dydaktycznych, zabawach, zagadkach i eksperymentach z wodą. Słuchaliśmy „odgłosów wody”, badaliśmy zachowanie się niektórych ciał w wodzie: sól, cukier, olej, papier, łupina z cebuli, samochody, klocki i wiele innych. Ochotnicy tworzyli burzę w kubku wody, a następnie bańki mydlane, które dały okazję do wyśmienitej zabawy. Podczas konkurencji „Wyścigi papierowych łódek" dzieci wprawiały w ruch papierowe łódeczki, siłą wydmuchiwanego z płuc powietrza. Zapoznaliśmy się również z zasadami bezpiecznego korzystania ze słońca w ramach realizowanego projektu pt. "Klub zdrowego przedszkolaka". Zabawa „Toczenie kropli” pozwoliły dzieciom na usprawnienie motoryki i koordynacji ruchu. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę „Zdrojka i Przyjaciół” pt. „Mamo, tato wolę wodę” i otrzymały kolorowankę oraz dyplom „Przyjaciela Wody”. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii przedszkola.

• 21.03.23 r. "POWITANIE WIOSNY"

• Jak co roku – 21 marca, obchodzone jest w naszym przedszkolu „Powitanie Wiosny”. Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń. Każdy z nas przyszedł do przedszkola ubrany na zielono z kwiatkiem w dłoni. Grupa „Skrzaty” zaprosiła przedszkolaki na bajkę choreoterapeutyczną pt. „Żywioły”. Ach! Co to był za dzień. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych. Dla wszystkich przedszkolaków to znak, że coraz bliżej lato. Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków. Witaj Wiosno! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

• 08.03. – „DZIEŃ KOBIET” - EKOLOGICZNA REWIA MODY

• Z okazji „Dnia Kobiet” w naszym przedszkolu zorganizowano „Ekologiczną rewię mody”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały eko-kreacje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: m. in. kartony, worki, folia spożywcza, gazety, butelki plastikowe, zakrętki. Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Dzieci zaprezentowały wspaniałe, pomysłowe stroje i doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek. Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów. Wiemy jedno – Wasza kreatywność nie zna granic! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w wykonaniu wyjątkowych Modelek i Modeli 😊.

• WIOSENNE SPOTKANIA Z RODZICAMI

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na WARSZTATY „WIOSENNO – WIELKANOCNE”, które odbędą się w następujących dniach:

Gr. I „Misie” – 29.03. (środa), godz. 9.15

Gr. II „Myszki” – 28.03. (wtorek), godz. 9.15