• 30.05.23r. - ZAMEK DMUCHANY W PRZEDSZKOLNYM OGRODZIE

• Dnia 30.05.23r. na placu przedszkola stanęła wielka niespodzianka dla naszych przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka - dmuchany zamek. Dzieci z wszystkich grup ochoczo korzystały z zabawy. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych chwil :). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

• Majowy piknik pięknie udany -

bawiły się dzieci i ich Mamy,

również tatusiów udział był wielki -

za to więc wszystkim ogromne dzięki!

Wszystkim pracownikom Przedszkola Miejskiego nr 51

za pomoc w przygotowaniu Pikniku

z okazji Dnia Rodziny

oraz wspaniałym rodzicom serdecznie dziękuję

za wspieranie naszych działań i inicjatyw oraz aktywny udział w zabawie.

• 15.05.23r. - WYCIECZKA DO "FUNZEUM"

• W dniu dzisiejszym, tj. 15.05.2023r. nasze przedszkole odbyło wycieczkę do „Funzeum” w Gliwicach. Kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw „Kolor i Światło”, pozwoliło wejść dzieciom w kontakt ze sztuką. Najłatwiej przeoczyć to, co na wierzchu, najłatwiej zapomnieć o tym, co nas zawsze otacza: o powietrzu, którym oddychamy, o ziemi, na której stoimy, o grawitacji, bez której nie możemy się obyć. Dlatego, choć nieustannie o nim mówimy i go używamy, kolor – jego istota – jest czymś, czemu nie poświęcamy zwykle zbyt wiele myśli. A przecież kolory od wieków zdobią nasze otoczenie i ciała, były oznaką statusu, mogą poprawić lub pogorszyć nastrój, a nawet przynosić szczęście. Natomiast wystawa Światła, po naturalne i sztuczne jej źródła, pozwoliła dzieciom poznać światło od zupełnie nowej strony i puścić wodze fantazji w magicznym fluoryzującym lesie. Wystawy: „Kolor i Światło” nie tylko dostarczyły stymulacji, ale w ciekawy sposób przemyciły zagadnienia z dziedzin: fizyki, biologii, historii i sztuki. Dzisiejsza wycieczka pobudziła przedszkolaki do kreatywności, inspiracji, a właściwa dawka ruchu i zabawy zaowocowała zainteresowanie sztuką oraz zachęciła do aktywnego zwiedzania. To był niezwykły dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

• "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

• PODSUMOWANIE PROJEKTU CZYTELNICZEGO "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY" MODUŁ I "CZYTAMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM". W roku szkolnym 2022/2023 przedszkolaki z grupy III z p. Eweliną Chutek przystąpiły do międzynarodowego projektu edukacyjnego "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa. A także:

- Zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka,

- Wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,

- Budzenie zaciekawienia książką, przez zabawy, piosenki oraz twórczość plastyczną,

- Przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, propagowanie praw dziecka,

- Kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego.

Projekt cieszył sie bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodziców jak i dzieci. Za aktywny udział w projekcie nasze Przedszkole otrzymało certyfikat, a dzieci dyplomy.