• Ramowy rozkład dnia

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6.00 – 8.00 Schodzenie się dzieci, czynności opiekuńcze, zabawy swobodne. Tworzenie okazji do wymiany informacji, rozmowy indywidualne z dziećmi, dyskutowanie. Zabawy ruchowe. Kontakty z rodzicami.

8.00 – 8.20 Wspieranie rozwoju dzieci poprzez:
          - zabawy dydaktyczne
          - ćwiczenia mowy, artykulacyjne, oddechowe, itp.
          - zabawy ruchowe
          - zabawy konstrukcyjne
          - zabawy rozwijające percepcję wzrokową, słuchową
          - zabawy kołowe
          - rysowanie ( do wyboru przez nauczyciela).

8.20 – 8.30 Przygotowanie do śniadania:
          - zabiegi higieniczne
          - czynności samoobsługowe.

8.30 – 9.00 Śniadanie:
          - wpajanie zasad dobrego wychowania
          - wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

9.00 – 11.30 Zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.
          -Przebywanie w ogrodzie przedszkolnym; wycieczki, spacery, obserwacje przyrodnicze.
          -Gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe.
          -Prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze.
          -Tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania.
          -Podejmowanie zabaw badawczych, konstrukcyjno-technicznych.
          -Wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą. Zabawy dowolne.Rozmowy indywidualne . Do wyboru przez nauczyciela.

11.30 – 12.00 Przygotowanie do obiadu
          Czynności samoobsługowe. Zabiegi higieniczne

12.00 – 12.40 Obiad
          Samodzielne spożywanie posiłków. Wyrabianie nawyków higieniczno kulturalnych

12.40 – 13.00 Wyjście dzieci korzystających z przedszkola 5 godzin do domu pod opieką dorosłych.

12.30 – 14.00 Odpoczynek po obiedzie, zapewnienie dzieciom różnych form relaksu w sali i ogrodzie, leżakowanie.
          Słuchanie utworów literackich w ramach uczestnictwa w kampanii społecznej
          „Cała Polska czyta dzieciom”. Zabawy integrujące grupę, tworzenie warunków do aktywności dzieci w małych zespołach, organizowanie zajęć dodatkowych.

14.00 – 14.30 Przygotowanie do podwieczorku, czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne. Podwieczorek

14.30 – 16.00 Zabawy integrujące grupę, rozmowy indywidualne, tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania, zabawy indywidualne, zbiorowe, inne formy dowolnej działalności dziecka.
          Wyjście dzieci do domu pod opieką dorosłych.