• Udział w konkursach 2012 - 2014

• Nasze przedszkole bierze udział w licznych konkursach  na forum regionu,, województwa, konkursach ogólnopolskich

Rok szkolny  2013/2014

LISTOPAD

"Biedronki"  otrzymały wyróżnienie w konkursie  plastycznym  organizowanym  przez właściciela  sieci  sal  zabaw  JUPI PARK pt. "Jupik w przedszkolu".

Hania z grupy "Misiów" została laureatką miejskiego konkursu plastycznego "Prawa i obowiązki oczami dziecka" zdobywając I  MIEJSCE !  Konkurs został zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 63 im. Janusza Korczaka w Bytomiu.

Blanka z  grupy  "Misiów"  zdobyła  II  MIEJSCE  w  kategorii  dzieci  6-letnich  w  Międzyprzedszkolnym  Konkursie  Recytatorskim "Dzieci  -  Julianowi  Tuwimowi  -  czarodziejowi  słowa"  zorganizowanym  w  ramach  uczczenia  Roku  J.  Tuwima  przez  Przedszkole  Miejskie  nr  23  w  Bytomiu.

Martynka  z  grupy  "Misiów"  zdobyła

III  MIEJSCE  w miejskim  konkursie  plastycznym

"Najpiękniejsze,  bo  najmilsze  nam  -  zabytki  Bytomia"

organizowanym  przez  Przedszkole  Miejskie  nr  18  w  Bytomiu.

Martynkę  do  konkursu  przygotowała  p.  Alinka.

Marysia,  która  również  wykonała  pracę  plastyczną  otrzymała  dyplom  za  udział  w  konkursie.

STYCZEŃ

10  stycznia  2014 r. w  naszym  przedszkolu po  raz  kolejny  zagrała  Wielka  Orkiestra  Świątecznej  Pomocy.  Podczas  tegorocznego  22. Finału  pod  hasłem "NA  RATUNEK"  uczestniczyliśmy  w  zbiórce  funduszy  na  zakup  specjalistycznego   sprzętu  dla  dziecięcej  medycyny  ratunkowej  i  godnej  opieki  medycznej  seniorów.

Dziękujemy   wszystkim  rodzicom  i  dzieciom  za  zaangażowanie.  Jednocześnie  informujemy,  że  nasze  przedszkole  zebrało  na  ten  cel  kwotę  282,29  zł.

MARZEC

Zespół  w  składzie:  Ala H.,  Ala  M., Blanka,  Hania  i  Martynka  zdobył  I  MIEJSCE  w I  Konkursie  Piosenki  Dziecięcej  z  Sercem  w  Tle  "Moje  serce  to  jest  muzyk"  zorganizowanym  przez  Szkołę  Podstawową  nr  37  w  Bytomiu.

Dziewczynki  do  występu  przygotowała  p.  Ania.

GRATULUJEMY!!!

W celu rozwijania kreatywności dzieci i wzbogacenia doświadczeń plastycznych - nasze przedszkole przystąpiło do II Edycji  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Przedszkolaków Akademia  Wyobraźni Play-Doh.

Dzieci wszystkich grup korzystają z ciekawych materiałów plastycznych: ciastoliny i przyrządów do jej modelowania, rozwijają zdolności manualne. Jednocześnie od marca do czerwca uczestniczymy w konkursach plastycznych, a nasze prace prezentowane są w galerii http://www.akademia-playdoh.pl

Z  przyjemnością  informujemy, że Amelka  z  grupy  "Skrzatów"  zdobyła

I  MIEJSCE

w  konkursie  plastycznym  "Wielkanocne  ozdoby  2014"  zorganizowanym  przez  Spółdzielczy  Klub  "SEZAM"  BSM.  Amelkę  do  konkursu  przygotowała  p.  Iwonka.

Również  Emilka  z  grupy  "Biedronek"  zdobyła

I  MIEJSCE

w  miejskim  konkursie  plastycznym  "Wielkanocne  tradycje  i  obyczaje"  zorganizowanym  przez  Przedszkole  Miejskie  nr 42  w  Bytomiu.  Emilkę  do  konkursu  przygotowała  p.  Martynka.

GRATULUJEMY  SUKCESÓW !!!

MAJ

Paulinka z grupy "Biedronek" reprezentowała nasze przedszkole w konkursie plastycznym "Majowe motyle"

Podczas  spotkania z przedszkolakami Poseł Jacek Brzezinka wręczył dzieciom niespodzianki i dyplomy wyróżnienia za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Moja Polska w 2050 r."

CZERWIEC

Otrzymaliśmy certyfikaty:

Kreatywnego  Przedszkola Akademii  Wyobraźni  Play                                                                                      oraz z realizacji  programu  "5  porcji  warzyw,  owoców  lub  soku

podziękowanie  za  udział  w  programie  "Akademia  Misia  Haribo"

a  także

TYTUŁ  LIDERA  SEGREGACJI   w  konkursie  VIII edycji  programu  "MOJE   CZYSTE  MIASTO"

Rok szkolny 2012/2013

Wyróżnienie na Festiwalu Przedszkolnej Piosenki o  Zdrowiu "Przedszkolaki Super Śpiewaki" organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu, Przedszkole Niepubliczne "Bajkowy Zameczek" w Tarnowskich Górach, przy współpracy z Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie

1. Kapituła Programu Czyste miasto w Radzionkowie przyznała naszej placówce  LIDERA ROKU 2008,2009,2010,2011,2012, 2013  Najlepsze Przedszkole w zbiórce surowców wtórnych.

2. I miejsce w 2008 i 2011roku w Przedszkolnym Festiwalu Ekologicznym pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia  w Radzionkowie.

3. Laureat etapu wojewódzkiego w konkursie plastycznym Obywatel w zmieniającej się Europie pod patronatem Rady Europy, Wspólnoty Europejskiej.

4. I miejsce w konkursie plastycznym powiatu tarnogórskiego Kolorowy las

5. II miejsce w konkursie plastycznym Święty Mikołaj i Kartka bożonarodzeniowa

6. Wyróżnienie w regionalnym konkursie recytatorskim  –etap powiatowy  Wiersze mówić fajna sprawa

Konkursy miejskie:

Rok szkolny 2012/2013

III miejsce w konkursie muzycznym "Wiosna w piosence" organizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 21 "Niezapominajka"

II miejsce w konkursie muzycznym "Mini Playback Show" organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 29

I i II miejsce w konkursie plastycznym "Wiosenna łąka" organizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 45

III miejsce w konkursie recytatorskim "Poeci dzieciom - dzieci poetom"

1.  I miejsce-  praca płaska,  I, II, III miejsce- praca przestrzenna w konkursie plastycznym      Bożonarodzeniowe Anioły

2. Wyróżnienie w konkursie plastycznym Ozdoba choinkowa

3. II miejsce w konkursie plastycznym Jestem bezpieczny i widoczny na drodze- znaczek odblaskowy