• Wiosna

Wiosenne kwiaty

Bociany

Wiosenne stemplowanie

Technika stempla jest techniką druku wypukłego. Części drukujące znajdują się wyżej, a części, które nie drukują, są zagłębione.

Technika ta polega na odbijaniu stempli o różnych wzorach na papierze lub innym materiale. Pozwala osiągnąć szybko i łatwo ciekawe efekty. Szczególnie akceptowana jest przez dzieci niesprawne manualnie, mające trudności z rysunkiem. Dzięki stemplom możemy tworzyć rytmy i ciekawe kompozycje powielając elementy. Metoda paluszkowa jest rodzajem stemplowania, polega na delikatnym zanurzeniu poduszki palca w faRbie plakatowej a następnie na przeniesieniu farby na papier. W zależności od siły nacisku odbitki będą słabsze lub bardziej wyraziste.

Tematyka prac:

1. Mama kwoka i kurki (dłoń, paluszki)

2. Kurki chodzące i fruwające (korek, folia bąbelkowa)

3. Puszysty kurczaczek (widelec)

4. Zajączki i marchewki (paluszki, korek)

5. Liść i stonoga (kredki, plauszki)

6. Wiosenne kwiaty: hiacynt (paluszki)

7. Tulipany (widelec, rolka ze sznurkiem)

8. Kwitnąca jabłoń (butelki plastikowe, farba)

9. Jajko – wykorzystanie do stemplowania materiałów z zajęć wg własnej inwencji, wyobraźni.

Warsztaty plastyczne dla nauczycieli dzielnicy Stroszek prowadziła nauczycielka Alina Czaja

Zajączki wielkanocne

Kurki i kurczątka