• Religia

• 10.05.2021

Chleb darem Boga

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam temat nr 42 i dodatkowy temat: Chleb szanować to rzecz święta, każde dziecko niech pamięta.
          W załączniku przesłałam obrazy stron, które należy uzupełnić w książeczce.

04.05.2021

Maryja - Królowa Polski

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam temat nr 52 i dodatkowy temat: Do Maryi się zwracamy, nasze prośby Jej oddamy.
          W załączniku przesłałam obrazy stron, które należy uzupełnić w książeczce.

Pan Jezus - Dobry Pasterz

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam dwa dodatkowe tematy: "Święty Wojciech - patron Polski" i drugi temat "Pan Jezus - Dobry Pasterz".
          W załączniku przesyłam link do programu "Ziarno", który przedstawia postać św. Wojciecha i link muzyczny do utworu "O Panie, Tyś moim Pasterzem"

Tydzień Słowa Bożego

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezę nr 41 i dodatkową "Prorocy posłani do ludzi przez Boga".
          Jako załącznik przesyłam link do piosenki "Chwalę Ciebie, Panie" i obrazy stron, które należy uzupełnić w książeczce.

Miłosierdzie Boże

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezę 43 z podręcznika i dodatkową katechezę zatytułowaną "Misjonarze w świat ruszają, niosą ludziom Boga i im pomagają".

Radość Wielkanocnego Poranka

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezę świąteczną: Radość Wielkanocnego Poranka.
          W załączniku przesyłam jednocześnie linki: do filmu o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa i do piosenki "Chrystus Pan Zbawieniem jest"
          Na dalszy czas świętowania Zmartwychwstania Pańskiego życzę wielu łask Bożych.

Film:  https://www.youtube.com/watch?v=w5Pvh0upQZc
          Piosenka:  https://www.youtube.com/watch?v=O6jx85peCZY

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezę 40 z podręcznika i dodatkową katechezę zatytułowaną "Legenda - Cierń Jezusa".
          Na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę wielu łask Bożych.

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezę 39 z podręcznika i dodatkową katechezę zatytułowaną "Wielki Tydzień".
          W załączniku przesyłam obrazy stron, które należy uzupełnić w książeczce oraz link do piosenki "Bóg nie umarł".
          Bóg nie umarł - link do piosenki  https://www.youtube.com/watch?v=T4hR-Qmd28I

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezę 38 z podręcznika i dodatkową katechezę zatytułowaną "Triduum Paschalne - trzy święte dni".

08.03.2021
          Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezę 37 z podręcznika i dodatkową katechezę zatytułowaną "Stare i nowe przymierze z Bogiem".

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezę 36 z podręcznika i dodatkową katechezę zatytułowaną "Święto Paschy Izraelitów.

22.02.2021
          Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezy 34 i 35.

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezy 32 i 33. W załączniku przesyłam obrazy stron, które należy uzupełnić w książeczce.

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezy 30 i 31.

Obowiązki ucznia Jezusa
          Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezy 28 i 29.

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiłam katechezy 49 i 27.

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiona jest katecheza 25 i 26, której obrazy przesyłam w załączniku.

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiona jest katecheza 23 i 24, której obrazy przesyłam w załączniku.

04.01.2021

Witam !
          W tym tygodniu w liście do dzieci i rodziców omówiona jest katecheza 21 i 22, której obrazy przesyłam w załączniku.
          Życzę radosnego przeżywania Uroczystości Objawienia Pańskiego.

katecheza-20210104-szesciolatki.pdf

Witam !
          W tym tygodniu przesyłam świąteczny list do dzieci i rodziców ze skandynawską legendą o Bożym Narodzeniu i obrazkiem do wydrukowania, bo nie ma go w książeczce. W drugim załączniku - kolęda "Świeć gwiazdeczko" śpiewana przez Arkę Noego.

Witam !
          W tym tygodniu przesyłam katechezy świąteczne , znajdujące się w książeczce. List do dzieci i rodziców oraz obrazy stron, które należy uzupełnić w książeczce, przesyłam w załączniku.
          Życzę Obfitości Bożych łask i błogosławieństwa na ten świąteczny, trudny czas.

katecheza-20201221-6-latki.pdf

Witam !
          W tym tygodniu również przesyłam katechezy dodatkowe z obrazami do wydrukowania, bo nie ma ich w książeczkach. Zamiast wydrukowania obrazów można naszkicować własnoręcznie obrazki ołówkiem i podać dziecku do pokolorowania.

katecheza-20201214-6-latki.pdf

Kain i Abel. Potop.

Przesyłam kolejne katechezy biblijne z obrazami do pokolorowania, które należy wydrukować, bo nie ma ich w książeczkach. Pozdrawiam.

katecheza-20201207-6-latki(1).pdf

Witam !
          Przesyłam kolejne katechezy z obrazami stron z podręcznika i obrazami, które należy wydrukować, bo nie ma ich w książeczkach.
          Pozdrawiam.

Nowy Rok Liturgiczny - Adwent.

Witam !

Przesyłam kolejne katechezy z obrazem stron do wykonania w książeczkach.
          Pozdrawiam.

Witam !
          Przesyłam kolejne katechezy. Nie pochodzą one z podręcznika, więc proszę o wydruk dla umożliwienia dzieciom pracy.

katecheza-20201116-6-latki.pdf

10.11.2020r.